Aplica spontan

Manager IT - Iasi

Data introducerii: 03 iunie 2024

Responsabilitati:

Angajam Manager IT dedicat și experimentat pentru a se alătura echipei noastre.

Managerul IT va fi responsabil de coordonarea și gestionarea eficientă a infrastructurii și a resurselor IT ale companiei.

Candidatul ideal va avea o viziune strategică, abilități de leadership puternice și o înțelegere profundă a tehnologiilor emergente.

Responsabilități:

  • Supervizarea și conducerea echipei IT în dezvoltarea, implementarea și întreținerea infrastructurii IT a companiei.
  • Planificarea și implementarea strategiilor IT care să sprijine obiectivele de afaceri ale companiei.
  • Asigurarea funcționării securității infrastructurii IT și a rețelelor precum si a funcţionării optime a domeniilor WEB ale companiei;
  • Întreţinerea şi administrarea serverelor LINUX; asigurară securitătea şi buna funcţionare a datelor din sistem;
  • Asigurarea securității și integrității datelor, precum și a sistemelor și rețelelor informatice.
  • Evaluarea și selecția soluțiilor și tehnologiilor IT potrivite pentru a sprijini cerințele operaționale și de afaceri.
  • Colaborarea strânsă cu alte departamente pentru a identifica și implementa soluții tehnologice eficiente și inovatoare.
  • Monitorizarea și raportarea performanței și a KPI-urilor relevante pentru departamentul IT.

Cerinte:

  • Experiență anterioară demonstrată într-o poziție similară de management IT.
  • Cunoștințe solide despre infrastructura IT, sistemele de operare, rețele, securitatea informațiilor și alte tehnologii relevante.
  • Abilități excelente de comunicare și leadership, cu capacitatea de a motiva și de a ghida echipa către atingerea obiectivelor.
  • Capacitatea de a gândi strategic și de a dezvolta soluții inovatoare pentru provocările tehnologice și de afaceri.
  • Diploma de licență în informatică, inginerie IT sau domeniu similar; o diplomă de masterat sau certificări relevante constituie un avantaj.

Beneficii:

  • Transport asigurat pe raza orașului;

  • Reducere la achiziția de produse Misavan.

  • Bonuri de masa de 40 lei/ zi.

  • Prime de sarbatori de Pasti si de Craciun.

  • Voucher de vacanta.