Aplica spontan

Economist/a - Iasi

Data introducerii: 15 martie 2024

Responsabilitati:

  • Înregistrarea documentelor de intrare materii prime, materiale: facturi interne, facturi cheltuieli, extrase bancare, achiziții intracomunitare;
  • Întocmirea documentelor de livrare – facturi de ieșire interne și externe;
  • Înregistrarea zilnică a producției realizate în contabilitate (consumuri, note predare);
  • Emiterea de confirmări de sold către clienți, de notificări de plată către clienții companiei;
  • Înregistrarea și supravegherea veniturilor și cheltuielilor firmei;
  • Întocmirea pontajului;
  • Realizarea de centralizatoare, analize financiare, rapoarte de activitate, situații specifice economice, documente de inventariere anual sau la nevoie;
  • Asigurarea efectuării la timp a înregistrărilor contabile și respectarea termenelor lunare de închidere din contabilitate;
  • Răspunde de arhivarea documentelor financiar-contabile.

Cerinte:

  • Absolvent/ă al studiilor superioare economice, specializarea contabilitate;
  • Experiență în contabilitate de gestiune și producție;
  • Cunoștințe solide privind legislația contabilă;
  • Abilități în utilizarea WinMentor și Microsoft Office;
  • Competență în interpretarea datelor economice;
  • Aptitudini de planificare și organizare;
  • Abilități excelente de comunicare și lucrul în echipă;
  • Atitudine pozitivă și orientată către rezultate.

Beneficii:

  • Transport asigurat pe raza orasului la sediul din Parc Industrial Bratuleni;
  • Reducere la achizitia de produse Misavan;
  • Prime de vacanta si sarbatori legale, bonuri de masa in valoare de 40 lei/zi;
  • Oportunitati de dezvoltare.