Aplica spontan

Inginer chimist asigurarea calitatii - Iasi

Data introducerii: 15 martie 2024

Responsabilitati:

Suntem în cautarea unui Inginer/ă Chimist cu experienta in asigurarea calitatii si o intelegere profunda a proceselor chimice implicate in fabricarea detergentilor. Daca esti o persoana atenta la detalii, cu o atitudine pozitiva si abilitati de comunicare remarcabile, te asteptam sa aplici pentru acest rol.

  • Conducerea si coordonarea activitatii laboratorului.
  • Selectarea furnizorilor de materii prime din punct de vedere calitativ.
  • Elaborarea si implementarea standardelor si procedurilor de calitate.
  • Imbunatatirea continua a controlului calitatii.
  • Intocmirea specificatiilor tehnice privind calitatea fluxului de productie.
  • Analizarea rezultatelor incercarilor si semnarea documentelor in cadrul laboratorului.
  • Instruirea personalului in standardele de calitate.
  • Executarea inspectiilor amanuntite ale materiilor prime, intermediarilor si produselor finite.
  • Sustinerea dezvoltarii produselor si certificarilor legislative necesare.
  • Realizarea calibrarii aparaturii de laborator.
  • Analizarea rezultatelor incercarilor si dispunerea actiunilor corective atunci cand este necesar.

Cerinte:

  • Absolvent/a studii superioare in Inginerie chimica.
  • Experienta in domeniul productiei si controlului calitatii reprezinta avantaj;
  • Competenta in intelegerea si manipularea proceselor chimice implicate in fabricarea detergentilor.
  • Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu-avansat.
  • Excelente abilitati de operare PC: Excel si Word.
  • Aptitudini de planificare si organizare.
  • Tenacitate si perseverenta in atingerea obiectivelor.
  • Foarte bune abilitati de comunicare si lucrul in echipa.
  • Atitudine pozitiva si orientata catre rezultate.

Beneficii:

  • Transport asigurat pe raza orasului la sediul din Parc Industrial Bratuleni;
  • Reducere la achizitia de produse Misavan;
  • Prime de vacanta si sarbatori legale;
  • Oportunitati de dezvoltare.